Opthema Teknoloji

IOT

Son teknoloji sensör ürünleri ve en yaygın kullanılan IoT protokolleri ile yüksek katma değerli çözümler üretir.

Sensor Teknolojileri

Ortamdaki gürültü, nem, sıcaklık, basınç vb. kavramların değerleri bazı durumlarda çok yüksek ya da çok düşük seviyeleri görerek konstrüksiyonun inşasına olumsuz etkileri bulunmakta, hatta çalışan sağlığını tehlikeye atmaktadır. Bu tip verilerin düzenli ölçümlenmesi ve raporlanması, eşiklere ulaştığında bildirim üretmesi son derece önem arz etmektedir.

Perakende ve Mağazacılık Çözümleri

Opthema RTFTS çözümü ile başta perakende sektörü olmak üzere insan yoğun satış ve ziyaret alanlarında insan yüz, davranış ve duygu analizi yapılarak ilgili işletmeye katma değer yaratacak bilgiler sağlanmaktadır.

Makine Öğrenmesi (ML)

Veri bilimi alanında yapılan çalışmalar kapsamında IoT çözümleri, veri madenciliği/makine öğrenmesi (machine learning) projeleri, çok büyük miktarda ve hızlı bir şekilde stream olarak akan verinin analiz edilmesi ve gerçek zamanlı olarak raporlanması ihtiyacının karşılanması, NoSQL ve Big Data projeleri sunulan çözümler arasında yer almaktadır.

IoT ALANINDAKİ HİZMETLER VE ÇÖZÜMLER

Veri Madenciliği / Makine Öğrenmesi (Machine Learning) Projeleri

Şirketlerin günümüzde en önemli beklentilerinden biri geleceğe yönelik tahminlemelerin yapılması ve belirsizliklerin ortadan kalkmasıdır. Opthema, var olan verilerinizi Machine Learning ve Data Mining algoritmaları ile işleyerek geleceğe yönelik belirsizliklerin giderilmesini ve etkin tahminlerde bulunarak doğru kararlar alınmasını kolaylaştırmaktadır.


Sensör Tabanlı Çözümler

Operasyon kalitesinin ölçülmesi için gereken ön koşul “hijyenik” ve “kaliteli” çağrı verisine sahip olmaktır. Kaliteli çağrı, diagnostic script’lerle doğru izole edilmiş, öncelik, kalite, etki, kategori gibi alanları doğru tespit edilmiş, SLA’lere uyarak işletilmiş ve geriye Bilgi Bankası çıktısı bırakmış olan çağrıdır. Opthema, kurumunuzda teknoloji alanı bağımsız, çağrınızın olduğu herhangi bir alanda Service Delivery uzmanlığı tecrübesi, Machine Learning mimarisi ve analitik araçları ile çağrılarınızın kalite ve hijyenini sağlayarak ölçülebilir operasyon mimarilerine sahip olmanızı sağlar.


Beacon (BLE)

Ham çağrı geçmişi verilerinizin içinde kurumunuz için çok önemli olan “bilgiler” mevcuttur. Bu bilgiler sizin operasyonunuzun otomasyon fırsatları, darboğazları, optimizasyon alanları, performansı gibi birçok bilgiyi içerir. Opthema’nın çağrı analizi için geliştirdiği iş zekası platformu ile geçmiş dönem çağrılarınız incelenip bu çağrılardan kurumunuz için değerli bilgiler raporlanır, bu raporlardan oluşturacağımız katma değer önerileri ile kurumunuza sunulur.


Lorawan

Opthema kurumlar için birinci, ikinci ve üçüncü seviye Uzaktan BT Desteği ve Uzaktan BT Yönetimi hizmeti verir. Çağrının ilk alındığı andan servis yönetim aracında kayıt açılıp çağrının sonlandırılmasına kadar raporlanabilen teknoloji altyapısı, farklı katman ve uzmanlıktaki kaynakları ile iç ve/veya dış müşterilerinize taahhüt ettiğiniz servis seviyelerini şeffaf şekilde üzerine alır.


İLGİLİ ÜRÜNLER

CUBES

Construction Cube İnşaat ortamında sürekli kontrol altında tutulması gerekli olan ortam değerlerini ölçerek raporlar. Ortamdaki gürültü, nem, sıcaklık, basınç vb. kavramların değerleri bazı durumlarda çok yüksek ya da çok düşük seviyeleri görerek konstrüksiyonun inşasına olumsuz etkileri bulunmakta, hatta çalışan sağlığını tehlikeye atmaktadır. Bu tip verilerin düzenli ölçümlenmesi ve raporlanması, eşiklere ulaştığında bildirim üretmesi son derece önem arz etmektedir.


Daha Fazlası

MoT

Opthema MoT çözümü ile tüm tesis ağ geçitleriyle etkin ve düşük maliyetle donatılır ve her değerli varlığın konumu gerçek zamanlı olarak büyük bir doğrulukla bilinir. Belirli alanların veya konumların içindeki ve dışındaki öğeleri izlemek için hızlı bir şekilde jeofiziksel alan oluşturabilirsiniz. Ayrıca her değerli varlık için ayrı ayrı olmak üzere GeoFence yaratılarak varlığın belirlenen ve yetkilendirilen alan dışında kullanılması ya da çıkarılması önlenir.


Daha Fazlası